Katamaranem nad autostradą

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wiele miast, szczególnie w Azji, walczy z przeludnieniem i stara się maksymalnie usprawnić podróżowanie z jednego miejsca w drugie. Dotyczy to zwłaszcza wielomilionowych aglomeracji, w których transport publiczny jest spowalniany przez korki. Dlatego zespoły inżynierów nieustannie pracują nad nad nowymi rozwiązaniami.  Jednym z ciekawszych jest to zaprezentowane niedawno w Pekinie podczas targów Beijing International High – Tech Expo.  Jedna z lokalnych firm zaprezentowała projekt nietypowego pojazdu do transportu ludności o nazwie TEB (Transit Elevated Bus).


Źródło: YouTube/CCTV News

Wynalazek z wyglądu przypomina nieco katamaran. Jego konstrukcja pozwalałaby na szybkie transportowanie ludzi bez względu na korki, ponieważ główna część pojazdu znajdowałaby się powyżej dachów aut.  Twórcy planują, że TEB byłby w stanie jednorazowo zabrać aż 1400 osób. Rozwiązanie takie oznaczałoby znaczące obniżenie kosztów przejazdu. Na razie TEB widnieje jedynie w formie makiety, ale wiadomo już że projekt zostanie zrealizowany i jeszcze w tym roku mają być przeprowadzone jego testy w jednej z największych japońskich metropolii.

Źródło:  Mashable.com | Ilustracja:YouTube/CCTV News

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Polski robot edukacyjny dla dzieci
Zaproszenie na targi ITM

Najnowsze artykuły

Menu