Kieszonkowy klimatyzator

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Lato w tym roku jest kapryśne, ale upały prędzej czy później do nas wrócą. Wszyscy wiedzą jak trudno jest pracować podczas wysokich temperatur. Nie zawsze też znajdujemy się w biurze, gdzie możemy uruchomić klimatyzację. Jednak wynalazek od Sony może być dobrym rozwiązaniem na takie przypadki. Koncern stworzył niedawno „Ubieralny Klimatyzator”.

Źródło: YouTube/The Water Studio

Reon Pocket ma wymiary podobne do smartfona. Do jego użycia potrzebny jest podkoszulek ze specjalnie zaprojektowaną kieszenią umieszczoną na plecach poniżej karku. Urządzenie jest sterowane za pomocą smartfona, dzięki czemu możemy szybko regulować poziom chłodzenia naszego ciała. Warto zaznaczyć, że Reon Pocket ma również opcje ogrzewania, którą możemy wykorzystać w czasie mrozów. Baterie w podręcznym klimatyzatorze wystarczą na około 4 godziny pracy. Reon Pocket potrafi obniżyć temperaturę wokół nas nawet o 13 stopni Celsjusza lub podwyższyć o 8.  Wynalazek jest po wszystkich wymaganych testach i od 1 lipca można go kupić na terenie Japonii. Jego cena wynosi 650 zł. Niestety nie wiadomo kiedy klimatyzator trafi do sprzedaży w innych krajach.

Źródło: gizmodo.com | Ilustracja: Álvaro Bernal on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Skuteczna izolacja w każdych warunkach, czyli jak wybrać uszczelkę krawędziową
Robot delfin

Najnowsze artykuły

Menu