Koła, których nie napompujesz

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Widmo przebitej opony spędza sen z oczu niejednemu pasjonatowi dwóch kółek, który właśnie planuje nową wycieczkę. Mamy dla nich dobrą wiadomość, konstruktorzy już pracują nad oponami, których nie da się przebić. Już za dwa lata do sprzedaży ma trafić opona marki Bridgestone o nazwie Air Free Concept.

Źródło: YouTube/Aban Tech

Sam projekt nie jest do końca nowatorski, prace nad podobnymi rozwiązaniami trwają od wielu lat, ale Bridgestone liczy, że będzie pierwszym producentem, który wprowadzi swój produkt na rynek. Całość konstrukcji polega na tym, żeby ciężar oprzeć nie na powietrzu w dętce, a na systemie krat. Opona jest skonstruowana z gumy oraz termoplastycznej żywicy. Całość materiałów pozyskiwana jest z recyklingu. Konstrukcja opony ma zwiększać komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wprowadzenie tej opony ma być jednocześnie swego rodzaju testem. Rowery nie mają wyśrubowanych norm bezpieczeństwa dotyczących ogumienia. Dlatego, jeżeli wprowadzenie wynalazku się uda, to producent będzie mógł sprawdzić, czy warto zająć się podobnym konceptem w przypadku samochodów. O tym, czy nowa konstrukcja koła się przyjmie dowiemy się już w 2019 roku.

Źródło: Bridgestone | Ilustracja: YouTube/Aban Tech

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Energia z żaluzji
Stacja pogodowa w breloczku

Najnowsze artykuły

Menu