Koła poliuretanowe miękkie – seria RE.F2

artykułyNowościzestawy kołowe

Transport wewnętrzny w obiektach przemysłowych często wiąże się z ręcznym lub mechanicznym holowaniem wózków lub sprzętu przy dużych obciążeniach. Koła i zestawy kołowe serii RE.F2 (Rys. 1) to nowość w ofercie Elesa+Ganter. Seria ta została zaprojektowana pod kątem ciężkich zastosowań przemysłowych oraz do pracy w trudnych warunkach użytkowania, takich jak uderzenia i wysokie prędkości.

Koła poliuretanowe miękkieRys. 1. RE.F2 – Miękkie koła poliuretanowe

Wieniec koła został wykonany z miękkiego poliuretanu o dużej grubości (twardość 75 wg skali Shore A). Charakteryzuje się dobrą elastycznością, nośnością i odpornością na rozdarcie, gwarantując w ten sposób pochłanianie wstrząsów i wibracji. Ponadto znacznie zmniejsza siłę potrzebną do pchania lub holowania wózków.  Odlewany aluminiowy korpus oraz piasta wraz z łożyskami kulkowymi zapewnia niski opór toczenia, co poprawia manewrowość w ruchu ciągłym. Maksymalna obciążalność dynamiczna koła RE.F2 to 7000N przy średnicy zewnętrznej 200 mm (Rys. 2).

Budowa koła przemysłowego

Rys.2. Budowa koła serii RE.F2

Koła serii RE.F2 dostępne są również z różnymi typami obudów, tworząc następujące zestawy kołowe:

  • F2-N (Rys. 3)– koła wykonane z obudową z ocynkowanej blachy stalowej. Przeznaczone do lżejszych aplikacji np. wózków gospodarczych lub wózków do transportu pojemników „Euro”, gdzie obciążenia dynamiczne nie przekraczają 2000 N na pojedynczy zestaw kołowy.

Koło przemysłowe

Rys.3.Koło przemysłowe RE.F2-N

  • F2-H (Rys. 4) – koła wykonane z obudową z galwanizowanej stali, testowanej w oparach solnych powyżej 72 godzin. Zestawy kołowe przeznaczone do ciężkich zastosowań z maksymalną obciążalnością dynamiczną do 7000N na pojedynczy zestaw kołowy. Świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju pomostach magazynowych lub wózkach do transportu szyb lub okien.

Koło przemysłowe

Rys.4.Koło przemysłowe RE.F2-H

  • F2-WH (Rys. 5)- koła wykonane z obudową ze spawanej elektrycznie stali, ocynkowanej elektrolitycznie. Zestawy kołowe przeznaczone do ciężkich, przemysłowych zastosowań w aplikacjach narażonych na uderzenia oraz duże prędkości np. platformy intralogistyczne. Charakteryzują się maksymalną obciążalnością dynamiczną do 7000N na pojedynczy zestaw kołowy.

Koło przemysłowe

Rys.5.Koło przemysłowe RE.F2-WH

Nowe zestawy kołowe serii RE.F2, dzięki zastosowanym materiałom idealnie nadają się do zastosowań w aplikacjach narażonych na działanie alkoholi i glikoli. Z powodzeniem mogą być stosowane w wózkach do transportu materiałów wewnątrz hal produkcyjnych jak i na zewnątrz, przy niekorzystnych czynnikach atmosferycznych lub pracujących na nierównej nawierzchni.

Strony katalogowe zestawów kołowych RE.F2

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu głównym 048

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Jak prawidłowo dobrać mechanizmy przesuwu?
Rękojeści do wyspecjalizowanych zastosowań

Najnowsze artykuły

Menu