Koła przemysłowe RE.

artykułyzestawy kołowe

Po dużym sukcesie grupy elementów służących do pozycjonowania i poziomowania maszyn i urządzeń firma ELESA podjęła wyzwanie rozszerzenia swojej oferty o zupełnie nowe elementy (elementy umożliwiające ich ruch) – koła przemysłowe RE.

Koła przemysłowe serii RE dedykowane są głównie do ręcznego przemieszczania maszyn, urządzeń lub wózków transportowych w sektorze przemysłowym. Wykonane z gumy i/lub poliuretanu koła spełniają wszystkie techniczne wymagania stawiane obecnie takim elementom, natomiast zakres wielkości i wykonań umożliwia ich użycie w większości aplikacji.

 

Poniżej przedstawione zostały podstawowe cechy poszczególnych rodzai kół przemysłowych:

RE.FF: Koła z technopolimeru na bazie poliamidu z wieńcem z poliuretanu, odpowiednie do gładkich powierzchni.

koła przemysłowe RE.FF

RE.F5: Koła w formie odlewów aluminiowych z wieńcem z poliuretanu, odpowiednie do dużych obciążeń i gładkich bądź lekko chropowatych powierzchni.

koła przemysłowe RE.F5

RE.F8: Koła przemysłowe w całości z technopolimeru na bazie poliamidu, wyłącznie do gładkich powierzchni.

koła RE.F5 2

RE.G1: Koła z technopolimeru na bazie poliamidu powleczone szarą, antypoślizgową, termoplastyczną gumą, odpowiednie do gładkich bądź lekko chropowatych powierzchni.

RE.E3: Koła przemysłowe z piastą z tłoczonej blachy oraz wulkanizowanym gumowym wieńcem, odpowiednie do większości rodzajów nawierzchni oraz do zastosowań na zewnątrz.

RE.C7: Koła z technopolimeru na bazie poliamidu z wulkanizowaną piastą z szarej naturalnej gumy, odpowiednie do małych obciążeń (do zastosowań ogólnych).

Zależnie od wymagań danej aplikacji do kół jezdnych stosowane są stalowe galwanizowane bądź nierdzewne (przy wymaganej odporności na korozję) uchwyty. Mogą one występować w wersji stałej lub obrotowej (z lub bez hamulca).

Bliższe informacje o powyższych produktach wraz z szczegółowymi informacjami technicznymi i zasadami doboru opublikujemy w następnym wydaniu newslettera.

Autor: Krzysztof Stutko
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja anglojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Samochód napędzany turbiną
Przeguby – oferta ELESA+GANTER

Najnowsze artykuły

Menu