Kolejna latająca deskorolka

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Pomysł stworzenia działającej deskolotki najwyraźniej zachęca do działania wielu konstruktorów. Dotychczasowe wynalazki miały problem z powierzchnią, nad którą mogłyby działać. Wiązało się to z tym, że ich napędy były magnetyczne. Obecnie firma ARCA Space Corporaion poszła w innym kierunku i stworzyła hoverboard napędzaną za pomocą 36 elektrycznych wirników.


Źródło: YouTube/ARCA SPACE CORPORATION

Dają one moc równą blisko 300 koniom mechanicznym. Urządzenie można sterować za pomocą aplikacji w smartfonie lub poprzez balans ciałem. Producent zastrzegł, że nie bierze odpowiedzialności za obrażenia spowodowane tą drugą metodą. Deskolotka będzie posiadała ograniczenie prędkości do 20 km/h. Koszt urządzenia to prawie 20 tysięcy dolarów. W pełni naładowane akumulatory mają działać nie dłużej niż 6 minut w zależności od wagi użytkownika. Ładowanie akumulatorów dla odmiany ma zajmować 6 godzin. Chyba że za dodatkowe 4 i pół tysiąca dolarów dokupimy specjalną stacje ładującą, która zmniejszy czas ładowania do 35 minut. Jednocześnie poza materiałami reklamowymi urządzenie nigdzie nie było prezentowane. Dlatego z zakupem lepiej poczekać, aż faktycznie wejdzie na rynek.

Źródło: www.gizmag.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Genialny samouk z nagrodą od Cara
Skarpetki dla konstruktorów

Najnowsze artykuły

Menu