Kolejna para rąk

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wiele osób chciałoby dysponować co najmniej dwoma parami rąk, by szybciej wykonywać swoją pracę. Para Naukowców z Massachusetts Institute of Technology stworzyła taki wynalazek – dodatkową parę półautomatycznych kończyn, która może wspomagać wykonywanie prac fizycznych. Dodatkowe ręce znajdują się na wysokości bioder i są przymocowane do przypominającej plecak uprzęży. Najważniejsze jest to, że potrafią dostosować się do potrzeb osób wykonujących określoną pracę – ich oprogramowanie jest tak skonstruowane, by najpierw nauczyć się wykonywania określonych zadań w określonym momencie. Prace nad wynalazkiem były sponsorowane przez koncern Boeing i będzie on wykorzystany prawdopodobnie przy produkcji samolotów.

Źródło: www.newscientist.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

RubPlast EXPO 2012
Drukowany samolot

Najnowsze artykuły

Menu