Kolumnowe wskaźniki poziomu HCK-GL do roztworów glikolu

artykuływskaźniki poziomu

Patent firmy ELESA

Glikol  wykorzystywany jest w instalacjach chłodniczych jako składnik obniżający temperaturę zamarzania wody. Instalacje takie posiadają zbiorniki na płyn chłodzący, którego poziom musi być kontrolowany. Stosowanie wskaźników poziomu cieczy, wykonanych ze standardowych materiałów, ze względu na specyficzne właściwości  chemiczne glikolu było ograniczone lub wręcz niemożliwe. Dlatego też firma ELESA wprowadziła nowe (chronione patentem) kolumnowe wskaźniki poziomu HCK-GL, dedykowane do pracy z roztworami na bazie glikolu.

 

kolumnowe wskaźniki poziomu

Kolumnowe wskaźniki poziomu  HCK-GL oraz ich budowa

Konstrukcja  kolumnowych wskaźników poziomu HCK-GL  składa się z dwóch uchwytów przykręcanych do ścianki zbiornika za pomocą specjalnych śrub. Pomiędzy znajdują się: tylny ekran kontrastowy, rurka wykonana ze szkła Pyrex przez którą przepływa ciecz oraz poliwęglanowy ekran ochronny zabezpieczający rurkę przed przypadkowym stłuczeniem.  Połączenia wszystkich elementów zabezpieczone są specjalnymi uszczelnieniami.

Testy wskaźników HCK-GL przeprowadzone w laboratorium firmy ELESA wykazały długotrwałą odporność temperaturową  na poziomie 150/160⁰C (zależnie od materiału śrub) przy ciśnieniu 5/6 bar oraz wytrzymałość na ciśnienie do ponad 30 bar dla oleju mineralnego, wody i roztworu glikolu do 50% (dla temp. 23⁰C).

Do najciekawszych wykonań specjalnych prezentowanego elementu należą:

  • wersja z termometrem zewnętrznym
  • wersja z czujnikiem temperatury
  • wersja z czujnikiem poziomu
  • niestandardowe rozstawy śrub mocujących

W przypadku chęci zastosowania kolumnowego wskaźnika poziomu z innymi płynami lub w odmiennych warunkach pracy prosimy o kontakt z działem technicznym Elesa + Ganter Polska.

Do pracy ze standardowymi olejami hydraulicznymi przeznaczony jest analogiczny kolumnowy wskaźnik poziomu o symbolu HCK.

Strony katalogowe prezentowanych elementów:

Autor: Łukasz Michno
Redakcja: Elesa + Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w:

  • nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz kataloguzamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 665 078 500 ( Łukasz Michno )

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
GN 139.1 – Zawiasy z wyłącznikiem bezpieczeństwa
Czy wiesz, że: Elesa+Ganter posiada w swojej ofercie mini zamki w wykonaniu ocynkowanym i nierdzewnym?

Najnowsze artykuły

Menu