Kombinezon pomagający w chodzeniu

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Tego typu ubiór po modyfikacjach może się przydać m.in. w magazynach, w których trzeba ręcznie przenosić ciężkie przedmioty. Powstał jednak z myślą o osobach starszych, które mają problem z samodzielnym poruszaniem się. Wynalazek inżynierów z firmy SRI International odróżnia się od innych egzoszkieletów tym, że jest wykonany z miękkich i lekkich materiałów. Nazwano go Superflex.

Źródło: YouTube/Kamla Show

Materiałowy egzoszkielet jest wyposażony w specjalne czujniki, które uczą się ruchów użytkownika, a następnie zgromadzone dane przekładają tak, aby siłowniki egzoszkieletu działały z maksymalną precyzją. Takie rozwiązanie pozwala także na oszczędzanie energii pobieranej z baterii. Superflex ma za zadanie pomagać  osobom starszym i schorowanym. Dzięki swojej konstrukcji ułatwiłby i usprawnił codzienną egzystencję swoich użytkowników. Na razie niestety nie wiadomo kiedy i czy w ogóle wynalazek znajdzie się na rynku, niemniej prace nad nim są na tyle zaawansowane, że należy się spodziewać wejścia takiego lub podobnego urządzenia do masowej produkcji.

Źródło: techcrunch.com | Ilustracja: YouTube/Kamla Show

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Robot przypilnuje porządku
Maszyna wyprasuje i poskłada

Najnowsze artykuły

Menu