Kompaktowy jacht

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Jachty od lat rozbudzają wyobraźnie. Niestety ich koszty są często nieosiągalne dla przeciętnie zarabiających. Jednak firma Lazarinni zaprojektowała mały, kompaktowy jachcik, na który będzie sobie mogła pozwolić większa rzesza ludzi. Prototyp urządzenia został pokazany już w 2013 roku. Jednak teraz pojazd unowocześniono i Lazarinni oznajmiła, że jest gotowa do wyprodukowania większej ilości swoich pojazdów.


Źródło: YouTube/Jet Capsule

Jacht nazwano Jet Capsule. Ma 7,6 metra długości, 3,5 szerokości oraz 2,3 metra wysokości. Wydaje się niewiele, ale jest w stanie pomieścić 12 osób plus pilota. W zamyśle twórców Jet Capsule miał powstać jako mały statek lub taksówka wodna. Wykonany został z włókna węglowego. Na jego pokładzie znajdziemy mnóstwo udogodnień jak rozkładany dach, dopasowana przestrzeń dla pasażerów i wygodną kabinę dla sternika. Pojazd wyposażono w silnik diesla, który w najlepszej wersji ma moc 600 KM i rozwija prędkość do 71 km na godzinę. Urządzenie z pewnością zostanie wykorzystane na potrzeby wielu firm. Jeżeli zaś sami jesteśmy zainteresowani zakupem Jet Capsule, musimy przygotować się na wydatek rzędu 150 tysięcy dolarów.

Źródło: www.jetcapsule.com | www.gizmag.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Kto wynalazł kolej linową?
Koszulka dla przygarbionych konstruktorów

Najnowsze artykuły

Menu