Konstrukcja, która wytrzyma tsunami

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Mieszkańcy rejonów świata narażonych na uderzenia Tsunami są bardzo przewrażliwieni w kwestii odpowiedniego zabezpieczenia się przed tym zjawiskiem. Dlatego od jakiegoś czasu prawdziwą furorę w Japonii robią specjalne domki unoszące się na wodzie i mające  chronić mieszkańców w razie uderzenia wysokiej fali.

Źródło: YouTube/KyodoNews

Domki są tak naprawdę pływającymi kapsułami. Na co dzień można je cumować w portach. W razie zagrożenia można je szybko odczepić od przystani i, dzięki silnikom manewrowym, przepłynąć w bezpieczniejsze miejsce na pełnym morzy. Urządzenie jest w pełni wyposażone i umeblowane. Posiada tez kilka poziomów użytkowych. Nie wiemy jeszcze, na jaką skalę takie kapsuły się przyjmą, ale już teraz postanowiono zrobić z nich atrakcję turystyczną. W parku rozrywki w Sasebo można wypróbować taką kapsułę oraz spędzić w niej noc. Niestety urządzenia dysponują małą przestrzenią w środku, dlatego nie zaleca się ich osobom cierpiącym na klaustrofobię.

Źródło: www.japantimes.co.jp | Ilustracja: pl.freeimages.com /
Ali Taylor

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Ruszają prace nad powstaniem pierwszego odcinka Hyperloop
Trwają prace nad podwodnym miastem

Najnowsze artykuły

Menu