Kontener – bezpieczne schronienie

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Grupa naukowców z Uniwersytetu w Clemson pracuje nad metodą szybkiego przekształcenia kontenerów towarowych w mieszkania. Tego typu konstrukcje mogłyby być wykorzystywane w miejscach dotkniętych klęskami żywiołowymi, takimi, jak np. ostatnie trzęsienie ziemi na Haiti. Chodzi o możliwie szybkie zapewnienie schronienia dużej liczbie osób pozbawionych przez żywioł dachu nad głową. Naukowcy zauważyli, że przeważnie w rejonach dotkniętych klęską w nieczynnych portach kontenery są dostępne w dużych ilościach. Ich jednolita konstrukcja dawałaby ich potencjalnym mieszkańcom gwarancję bezpieczeństwa – byłyby w sposób naturalny odporne na działanie takich kataklizmów, jak np. trzęsienie ziemi i następujące po nim wstrząsy wtórne.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Klejona konstrukcja
Guma źródłem prądu?

Najnowsze artykuły

Menu