Korki wlewowe oraz spustowe – seria TCR, TSR

artykułyNowościpierścienie osadcze

Nowość Elesa+Ganter

Grupa elementów układów hydrauliki siłowej oferowanych przez firmę ELESA+GANTER została rozszerzona o dwa nowe wykonania: korki wlewowe serii TCR oraz korki spustowe serii TSR. Nowe produkty posiadają pierścień uszczelniający typu O-ring pozycjonowany w specjalnym rowku korpusu, co sprawia, że wytrzymują one znacznie wyższe ciśnienia niż podobne korki z płaskimi pierścieniami uszczelniającymi.

Korki wlewowe, spustowe

Korki wlewowe oraz spustowe serii TCR – TSR bazują na oferowanych wcześniej produktach serii TCD i TSD. Oba modele korków są wykonane z wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu (PA). TCR są wykonane w kolorze czarnym i posiadają symbol wlewu, TSR zaś w czerwonym i posiadają symbol spustu. Uszczelnienia obu modeli są wykonane z gumy syntetycznej NBR.

Budowa korka wlewowego TCR

Rys.1.Budowa korka wlewowego TCR; TCRF

Korki wlewowe posiadają dwa wykonania: TCR bez otworu bocznego oraz TCRF z bocznym otworem odpowietrzającym. Ponadto na korkach można mocować aluminiowe etykiety MH z oznaczeniami i symbolami graficznymi.

Ze względu na zastosowane materiały oraz konstrukcję nowe korki wlewowe i spustowe są rekomendowane dla aplikacji wysokociśnieniowych, narażonych na warunki atmosferyczne przy temperaturze pracy ciągłej do 1000C.

Link do strony katalogowej znajduje się poniżej:

 

Autor: Łukasz Kołodziejski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 800 (Łukasz Kołodziejski)

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Uchwyty do osłon – seria PPR
Nierdzewne uchwyty bezpieczne GN 730.5

Najnowsze artykuły

Menu