Kosmiczna kapsuła

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Zero 2 Infinity zaprezentowała niedawno wizualizację swojego nowego projektu – sześcioosobowej kapsuły, która mogłaby wynieść pasażerów na granicę kosmosu.Źródło: YouTube/Zero 2 Infinity

Kapsuła byłaby obsługiwana przez dwóch pilotów, więc w praktyce loty mogłyby odbywać się maksymalnie dla 4 osób jednocześnie. Kapsuła wynoszona byłaby na wysokość około trzydziestu sześciu kilometrów za pomocą balonu wypełnionego helem. Wnętrze kapsuły jest przestronne i urządzone w taki sposób, aby zapewnić komfort z korzystania. Ciekawostką jest to, że spora część urządzenia powstała z materiałów pochodzących z recyklingu. Istnieje również możliwość uszycia strojów dla pasażerów i załogi właśnie z takich materiałów. Poza lotami pasażerskimi kapsuła byłaby używana do celów badawczych oraz do wynoszenia satelitów na niską orbitę. Na razie nie wiadomo, kiedy projekt zostanie ukończony i kiedy odbędą się pierwsze loty.

Źródło: www.businessinsider.com | Ilustracja: YouTube/Zero 2 Infinity

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Chodnik produkujący prąd
Jak zaprojektować urządzenie zgodnie z wymogami bezpieczeństwa?

Najnowsze artykuły

Menu