Kosz na śmieci oczyszczający wodę

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Dwóch surferów z Australii skonstruowało niedawno urządzenie o nazwie Seabin, które ma pomóc w oczyszczaniu wód. Wynalazek jest pływającym koszem na śmieci. Umieszczony w zbiorniku filtruje wodę i pomaga usunąć z niej zanieczyszczenia oraz plamy oleju.


Źródło: YouTube/Seabin Project

Sam wynalazek działa podobnie jak domowe filtry do wody. Za pomocą wbudowanej pompy zasysają ją, zaś wszelkie zanieczyszczenia gromadzą w specjalnie do tego przygotowanym zbiorniku. Urządzenie pozwala za oddzielanie od wody oleju oraz detergentów. Twórcy urządzenia przekonują, że ich wynalazek jest w pełni bezpieczny dla środowiska i wszystkich zwierząt zamieszkujących morza i oceany. Zwłaszcza, że urządzenie jest testowane już od czterech lat i w tym czasie żadne stworzenie nie dostało się do jego wnętrza. Póki co urządzenie ma charakter miejscowego wynalazku i nie wiadomo czy znajdzie zastosowanie. Więc jak zawsze w przypadku nowych pomysłów pozostaje nam poczekać na dalszy rozwój wydarzeń.
Źródło: www.seabinproject.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Polski Hyperloop, czyli w pół godziny z Krakowa do Gdańska
Dron taksówkowy

Najnowsze artykuły

Menu