Koszulka dla przygarbionych konstruktorów

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Współcześni konstruktorzy-projektanci spędzają dużo czasu przed komputerami tworząc modele 3D. Narzekają przy tym na bóle pleców wynikające z długotrwałego bezruchu w pozycji siedzącej. Dla osób, które chcą uniknąć cierpienia, powstała specjalna koszulka TruPosture. Urządzenie wyposażone jest w szereg czujników, które na bieżąco analizują naszą pozycję.


Źródło: YouTube/TruePosture

Koszulka współpracuje również ze smartfonami wyposażonymi w system Android oraz iOS. W takim przypadku informacje o złej pozycji pleców będą przekazywane za pomocą telefonu. Jednak nie jest on niezbędny w obsłudze TruPosture. Koszulka wyposażona jest w system wibracji, który zareaguje na zgarbione plecy nawet bez pomocy smartfona. TruPosture ma kilka trybów pracy i możemy jej używać zarówno podczas siedzenia jak i chodzenia. Koszulka na rynku powinna pojawić się na Amerykańskim rynku w maju 2016 roku. Jej zapowiada cena to 99 dolarów. Oczywiście na początek.

Źródło:  truposture.com | www.techtimes.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Kompaktowy jacht
Kto wymyślił sterowce?

Najnowsze artykuły

Menu