Ladybird na pomoc rolnikom

artykułyBez kategorii

Ladybird opracowany przez naukowców z uniwersytetu w Sydney  robot przeznaczony dla rolników, zasilany ogniwami fotowoltanicznymi. Jego głównym zadaniem jest monitorowanie oraz pomoc w uprawianiu warzyw. Urządzenie jest naprowadzane specjalnym systemem laserowym i potrafi wykonać szereg przydatnych zadań. Między innymi określić poziom wzrostu roślin, wykryć niebezpieczne grzyby i pleśnie oraz zapobiegać występowaniu szkodników.

W przyszłości planowane jest, aby Ladybird dodatkowo rozszerzyła swoją działalność i zaczęła pomagać w zbiorach. W ten sposób maszyna mogłaby w ogromnym stopniu wpłynąć nie tylko na jakość naszych zbiorów, ale również poprawić czas w jakim doszłoby do zbierania plonów, a w konsekwencji moglibyśmy otrzymać wysokiej jakości warzywa przy niższych cenach. Miejmy więc nadzieje, że projekt przyjmie się na dobre.

Źródło: GizMag.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Latającym spodkiem z Ziemii na Marsa
Międzynarodowy konkurs Airbusa – „Pomysły z Polotem” edycja czwarta

Najnowsze artykuły

Menu