Lampa, która odprowadza do toalety

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wyobraźcie sobie, że budzicie się w środku nocy i potrzebujecie udać się do toalety. Zaczynacie walczyć ze sobą, ponieważ jest ciemno i nie chcecie zapalać światła, żeby nikogo nie obudzić. Przydałaby się jakaś lampka, tylko jak ją znaleźć po ciemku? Niedawno jeden z japońskich inżynierów zaprezentował wynalazek, który może być rozwiązaniem opisanego problemu.

Źródło: YouTube/News Alert

Wynalazca, tworząc urządzenie, wykorzystał sklepową lampkę w kształcie kostki oraz własnoręcznie zaprojektowane pajęcze nogi stworzone za pomocą technologii druku 3D. Maszyna jest sterowana za pomocą joysticka podłączonego za pośrednictwem technologii bluetooth. Jednak twórca pracuje już nad nowym modelem, który działałby w pełni autonomicznie. Sam robot wywołał mieszane odczucia. Jedni są zachwyceni, inni wręcz odwrotnie i uważają, że jego bryła może działać jeszcze bardziej deprymująco na dzieci niż sam brak światła. Nie wiadomo na razie, czy wynalazek trafi na rynek, jednak nie można wykluczyć takiego obrotu sprawy.

Źródło: www.odditycentral.com | Ilustracja: Ashfad Hossain from Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Elesa+Ganter częścią pionierskiego projektu kuchni mobilnej – case study Camportable Kitchen
Słoneczny żagiel już ze sterowaniem?

Najnowsze artykuły

Menu