Laserowa maszynka… do golenia

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Przedstawiamy wam dzisiaj innowacyjny i bardzo ciekawy gadżet. Laserową maszynkę do golenia, czyli kolejny wynalazek rodem z filmów science fiction. Skarp, bo tak nazwano to urządzenie, może spowodować przełom podobny do tego, jaki kilkadziesiąt lat temu wprowadziły maszynki elektryczne.Źródło: YouTube/Tech Bench

Skarp z pozoru wygląda jak klasyczna maszynka wyposażona w ostrza, jednak posiada specjalny laser. Za jego projekt odpowiedzialny jest Morgan Gustavson, czyli osoba mająca na swoim koncie rozwój laserów stosowanych w zabiegach kosmetycznych. Urządzenie skonstruowano w taki sposób, że laser wykrywa przeszkodę w postaci włosa i wysyła wiązkę, która zetnie zarost, ale nie spowoduje oparzeń. Dzięki temu nie musimy się obawiać tego, że się zatniemy oraz możemy się golić w każdym miejscu, bez potrzeby zwilżania zarostu. Poza tym urządzenie jest niewielkie, dzięki temu bez kłopotu schowamy taką maszynkę nawet w kieszeni przy koszuli. Twórcy Skarpa zbierają fundusze na wprowadzenie wynalazku do masowego użytku na Kickstarterze.

Źródło: Kickstarter | www.cnet.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Tulipanowe elektrownie
Korki odpowietrzające z sitem – seria GN 7403

Najnowsze artykuły

Menu