Latająca maszyna przyszłości

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma DeLorean Aerospace pracuje nad prototypem dwuosobowego pojazdu pionowego startu. Nazwano go DR-7. Maszyna ma być wykonana z włókna węglowego i być wyposażona w dwie pary skrzydeł, co ma umożliwić stabilny lot. Zamierzenie inżynierów jest takie, aby pojazd poruszał się z prędkością do 380 km/h.

Źródło: YouTube/Tuvie – Modern Industrial Design

Najbardziej kontrowersyjną rzeczą w całej konstrukcji jest jednak silnik, w jaki maszyna ma być wyposażona. Będzie to bezemisyjny silnik elektryczny o zasięgu około 200 km na jednym ładowaniu. Możliwe jednak, że takie rozwiązanie znajdzie się jedynie w konstrukcji prototypowej. DR-7 ma mieć możliwość sterowania ręcznego, jednak może być także pojazdem autonomicznym. Będzie się również charakteryzował stosunkowo niewielkimi rozmiarami: 6 metrów długości i 2 szerokości. Na dalsze szczegóły musimy jednak poczekać do czasu, aż inżynierowie z DeLorean Aerospace ukończą prace konstrukcyjne. Pierwszy lot zaplanowano na końcówkę przyszłego roku.

Źródło: evtol.news | Ilustracja: YouTube/Tuvie – Modern Industrial Design

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Trzpienie montażowe z blokadą magnetyczną – seria GN 124.1
Robot do zadań specjalnych

Najnowsze artykuły

Menu