Latający bolid

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Marzycie o zwiedzaniu okolicy z lotu ptaka? Taką możliwość daje zaprezentowany niedawno bolid BlackFly firmy Opener. Urządzenie jest jednoosobowe. Pozwala na lot z prędkością do 100 km/h i na dystansie ok 40 kilometrów. Całość zasilana jest przy pomocy wydajnych akumulatorów.

Źródło: YouTube/Opener

Co prawda na pełnym akumulatorze maszyna będzie unosiła się w powietrzu tylko około pół godziny, ale samo ładowanie trwa podobną ilość czasu. Co ważniejsze BlackFly możemy rozmontować i zabrać ze sobą w dowolne miejsce na przyczepie samochodu. Montaż całego pojazdu zajmuje około pół godziny. Twórcy zapewniają również, że urządzenie emituje bardzo niewiele hałasu. Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy bolid trafi do sprzedaży (ani czy w ogóle to nastąpi) ani jaka będzie jego cena. Musimy jednak zgodzić się z tym, że na taka zabawkę będzie stać niewiele osób na świecie.

Źródło: www.extremetech.com | Ilustracja: fotolia.com / chagpg

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Roboty na ratunek Wielkiej Rafie Koralowej
Jak stworzyć pokrętło z podziałką?

Najnowsze artykuły

Menu