Latający bolid

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Chyba każdy z nas mażył przynajmniej raz w życiu o posiadaniu własnego pojazdu powietrznego. Niektórzy mają możliwość zrealizowania takiego marzenia. Firma Kitty Hawk przedstawiła niedawno projekt i prototyp latającego motocykla o nazwie „Flyer”.


Źródło: YouTube/Kitty Hawk

Wydawało się, że będzie to jeden z projektów, który nigdy nie zostanie zrealizowany do końca. Tak się jednak nie stało. I dziś loty za pomocą „Flyera” może odbywać Larry Page czyli założyciel platformy Google. Co prawda w Stanach Zjednoczonych takie zabawy nie są do końca legalne w publicznych miejscach. Ale nikt nie może zabronić lotów ponad jeziorem. Maszyna poruszana jest przez 10 silników. Na razie jego prędkość została ograniczona do 10 km/h, ale docelowo bolid ma się rozpędzać do 160 km/h. Oczywiście jest to pojazd elektryczny. Pojedyncze ładowanie pozwala na 20 minut lotu. Ponadto „Flyer” jest bardzo prosty w obsłudze i nauczenie się jego sterowania zajmuje maksymalnie godzinę. Niestety nic nie zapowiada, że w przyszłości urządzenie znajdzie się w sprzedaży.

Źródło: www.engadget.com | Ilustracja: fotolia.com / chesky

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robotyczna mątwa
Jak działa rękojeść nastawna?

Najnowsze artykuły

Menu