Latający hotel

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Niezwykłe, unikalne i jedyne w swoim rodzaju hotele rozsiane są po całym świecie. Jednak takiego hotelu jeszcze nikt nie widział. Hashem Al-Ghaili, inżynier z Jemenu, zaprezentował niedawno swoją koncepcję latającego hotelu. Wynalazek miałby być zasilany reaktorami nuklearnymi i pozostawać w powietrzu przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Źródło: YouTube/Hashem Al-Ghaili

Projektant chciałby wykorzystać w latającym hotelu małe reaktory, które mogłyby bez problemu zmieścić się na pokładzie maszyny. Jednak te nie pojawią się wcześniej, niż w 2029 roku. Na pokładzie latającego hotelu mogłoby się pomieścić 5000 gości. Co znajdziemy w środku? Oferta jest bardzo atrakcyjna. W planach jest siłownia, basen, restauracje, a nawet centrum handlowe oraz teatr. Uwagę przykuwa również specjalna sala, umożliwiająca podziwianie widoków w pełnej panoramie. Trzeba przyznać, że plany robią wrażenie. Nie wiadomo jednak, czy uda się je zrealizować. Dodatkowo projekt wywołał sporo kontrowersji pomysłem zasilania atomowego. Chyba nikt nie ma ochoty na to, żeby reaktor atomowy latał mu nad domem. Jakie będą dalsze losy latającego hotelu? O tym przekonamy się w ciągu najbliższych lat.

Źródło: www.arabianbusiness.com | Ilustracja: willy wo on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot do zadań podwodnych
NOWOŚĆ! Koła zębate ZCL-VD dostosowane do bezpośredniego kontaktu z żywnością

Najnowsze artykuły

Menu