Magnes trwały w gumowej osłonie

artykułymagnesy

Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów do maszyn i urządzeń, uzupełniła swoją ofertę o magnes trwały w gumowej osłonieGN 51.6 (rys.1).

Nowy magnes trwały GN 51.6, podobnie jak cztery inne rodzaje magnesów trwałych,  pokryty jest specjalnym czarnym elastomerem. Główną funkcją tej gumowej osłony jest zabezpieczenie powierzchni przylegania przed zarysowaniem oraz zwiększenie wartości współczynnika tarcia pomiędzy magnesem, a powierzchnią przylegania.

Tym co wyróżnia magnes trwały GN 51.6  są dwa gwintowane otwory montażowe, które umożliwiają między innymi montaż łączników GN 473, GN 477 oraz GN 480 (rys.2).

Dzięki temu, powszechnie znajdują zastosowanie w przenośnikach i urządzeniach jako baza do mocowania dodatkowego osprzętu, który ma być zamocowany „bezinwazyjnie” lub często przestawiany w inne miejsce. Najczęściej osprzętem tym są czujniki, oświetlenie, układy doprowadzające chłodziwo w strefę obróbki, systemy wizyjne, głowice znakujące, itp.

Link do strony katalogowej ze szczegółowymi danymi technicznymi nowego produkty znajduje się poniżej:

Dodatkowe informacje na temat Magnesów Trwałych wraz z kartami katalogowymi znajdują się w artykule opublikowanym na łamach naszego Magazynu dla konstruktorów

Dodatkowe informacje na temat Uniwersalnego Systemu Mocowania Czujników wraz z kartami katalogowymi znajdują się poniżej:

Autor: Eligiusz Glass

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 609 914 500 (Eligiusz Glass)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Szkło hartowane w dowolnym kształcie
Tuleje gwintowane do przyspawania GN 7490.

Najnowsze artykuły

Menu