Magnesy w służbie mycia okien

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Mycie okien to niemalże jedna z tradycji przedświątecznych lub wczesnowiosennych. Ale też nie każdy lubi tę czynności i traktuje jako niemiły obowiązek, zwłaszcza w miejscach trudnodostępnych. Dlatego firma Tyroler zaproponowała nowy rodzaj myjki okiennej, która ma nie tylko usprawnić i przyspieszyć prace, ale również sprawić, aby mycie okien z zewnątrz nie było męczące.


Źródło: YouTube/Tyroler ltd

Wynalazek jest myjką magnetyczną. Nazwano go Glider. Samo urządzenie nie jest skomplikowane. Specjalne nakładki montujemy po dwóch stronach okna, które dzięki silnym magnesom utrzymują się w miejscu. W ten sposób możemy myć szyby od razu z dwóch stron, więc zaoszczędzamy połowę czasu jaki do tej pory traciliśmy na tej niemiłej czynności. Glider ma 24 cm długości, więc możemy nim zetrzeć szybko dużą powierzchnię. Użytkownicy chwalą wynalazek zwłaszcza za trwałe trzymanie obu jego części. Wcześniejsze tego typu projekty miały tendencje do odpadania od okna w najmniej odpowiednich momentach. Glider do sprzedaży trafi jeszcze w styczniu. Niestety jego cena wynosząca aż 79 dolarów, nieco zniechęca do szybkiego zakupu.

Źródło: www.tyroler.co.il | Ilustracja: YouTube/Tyroler ltd

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Robot do użytku publicznego
Zapięcia z blokadą otwarcia – seria GN 851.3 oraz GN 852.3

Najnowsze artykuły

Menu