Magnesy neodymowe do mocowania ręcznego

artykułymagnesyNowości

Magnesy trwałe to jeden z kluczowych elementów oferty ELEESA+GANTER, światowego lidera w konstruowaniu i produkcji standardowych elementów maszyn. Firma wzbogaciła ofertę o magnesy neodymowe przystosowanych do mocowania ręcznego – model GN 51.7 i GN 53.1 (rys.1).

 

 

magnesy trwałe

Rys.1. Magnesy neodymowe do mocowania ręcznego- GN 51.7 i GN 53.1

Główną cechą wyróżniającą nowe modele magnesów neodymowych jest konstrukcja, która umożliwia ich ręczne mocowanie do różnego rodzaju płaskich powierzchni. Materiałem magnetycznym zastosowanym w nowych magnesach jest NdFeB (Neodym, Żelazo, Bor – ND). Pozwala on uzyskać wysoką nominalną siłę przylegania przy stosunkowo małych wymiarach zewnętrznych.

Magnesy neodymowe model GN 51.7 pokryte są specjalnym elastomerem, którego podstawową funkcją jest zabezpieczenie powierzchni współpracującej przed zarysowaniem oraz zwiększenie wartości współczynnika tarcia pomiędzy nimi (rys.2).

Magnesy neodymowe typu GN 51.7 dostępne są w dwóch wariantach  mocowania:

  • Typ A: z gałką do ergonomicznego chwytania,
  • Typ B: z pierścieniem.

typy magnesów trwałych

Rys.2. Magnesy neodymowe GN 51.7 – typ A i B

 

Ręczny sposób mocowania magnesów typu GN 51.7 sprawia, że są one doskonałymi pomocniczymi narzędziami do wstępnego ustalania elementów oprzyrządowania oraz stanowisk montażowych. Dzięki gumowej osłonie mogą posłużyć, jako element do mocowania rysunków, dokumentacji na osłonach obrabiarek oraz innych maszyn.

Drugi z nowych modeli magnesów – GN 53.1, zabudowany jest w korpusie wykonanym z polimeru, który nadaje wysoką estetykę produktu oraz dodatkowo ekranuje (rys.3).

Standardowo korpus może być wykonany w trzech kolorach:

  • Białym – RAL 9003 (wersja WS)
  • Szarym – RAL 7040 (wersja GR)
  • Czerwonym – RAL 3031 (wersja RT)

 

budowa magnesu trwałego

Rys.3. Budowa magnesu neodymowego GN 53.1

 Opcjonalnie, na tworzywowej obudowie magnesu, jest możliwe wykonanie specjalnego nadruku. Magnesy neodymowe GN 53.1 przeznaczone są do prostych zadań, gdzie istotnym czynnikiem są małe wymiary, estetyka oraz ergonomia. Świetnie nadaje się do przytrzymywania rysunków na gładkich powierzchniach lub jako znacznik określonych punktów na dużych powierzchniach metalowych (wersja z nadrukiem).

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Poznaj pełną ofertę magnesów.

Autor: Stefan Lewandowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się:

 

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Stefan Lewandowski)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Części do maszyn i urządzeń w sklepie internetowym Elesa+Ganter Polska
Czy wiesz, że wskaźniki położenia serii DD dostępne są w wersji higienicznej?

Najnowsze artykuły

Menu