Magnetyczna lewitacja i zawrotna prędkość

artykułyBez kategorii

Przejaz z Zakopanego do Gdańska w 1,5 godziny? Japończycy z pewnością poradziliby sobie z tym problemem. Od lat pracują nad udoskonaleniem pociągów dużych prędkości poruszających się na na zasadzie lewitacji magnetycznej. Obecnie kontynuują testy nowej kolei Maglev L0. Twórcy zapowiadają, że dopiero to dzieło zrewolucjonizuje transport. Maglev ma kursować na trasie między Tokio oraz Nagoją. Szacowany czas podróży wynosi około 45 minut. (Dla porównania w Polsce z taką prędkością z Zakopanego do Gdańska jechalibyśmy około półtorej godziny).


Źródło: YouTube/ViralsNeverSeen

Ponadto pasażerowie będą mogli korzystać z wielu luksusów jakie oferują producenci. Na chwilę obecną nowy pociąg nie pobił jeszcze rekordu świata w prędkości przejazdu osiągając podczas testów prędkość pięciuset pięciu kilometrów na godzinę. Jednak do dyspozycji miał jedynie czterdzieści trzy kilometry toru testowego. Jednak zanim nowy Maglev zostanie wprowadzony do użytku, minie jeszcze dwanaście lat. Do tej pory prawdopodobnie rekord ten zostanie kilkakrotnie pobity. Mamy nadzieję, że z czasem taka kolej dotrze również do Polski.
Źródło: Engineering.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Dron z kamerą noszony na nadgarstku
Elesa+Ganter z najlepszym stoiskiem targów Toolex 2014? Pomóż nam wygrać!

Najnowsze artykuły

Menu