Maleńki robot wyczyści sterowiec

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Sterowce były kiedyś uważane za przyszłość lotnictwa. W pewnym momencie w historii była to najwygodniejsza metoda podróży międzykontynentalnej. Po katastrofie Hindenburga z 1937 roku okryte złą sławą sterowce odeszły w zapomnienie. Wszystko wskazuje jednak na to, że mogą jeszcze powrócić.

Źródło: YouTube/LockheedMartinVideos

Dotychczas jednym z  największych problemów była naprawa poszycia sterowców. Wymagało to uziemienia maszyny i zatrudnienia wielu osób. Teraz takimi naprawami mają się zajmować nowoczesne roboty. Takie jak Spider. Urządzenie jest miniaturowym robotem stworzonym przez laboratorium Skunk Works. Jego zadaniem ma być skanowanie powłoki sterowca w poszukiwaniu uszkodzeń i ich naprawianie na bieżąco. Po wykonanej pracy robot ma przesłać zdjęcie do centrum sterowania i tam ludzie podejmą decyzję, czy naprawa wykonana przez Spidera jest wystarczająca. Wszystko to ma się odbywać podczas podróży sterowca i nie będzie wymagało dodatkowego lądowania. Jeżeli wynalazek przejdzie wszystkie niezbędne testy, może mieć znaczący wpływ na to, kiedy sterowce wrócą na niebo.

Źródło: www.engadget.com | ilustracja: YouTube/LockheedMartinVideos

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , , ,
Robot ogrodnik
Mechaniczna rękawica

Najnowsze artykuły

Menu