Malutka drukarka 3D

artykułyCiekawostki techniczne ze światamodele 3D

Druk 3D otwiera nowa erę w sferze produkcji masowej. Minie jeszcze wprawdzie kilka lat, zanim w powszechnym użyciu pojawią się bardziej skomplikowane przedmioty wydrukowana na drukarkach i rozkwitnie handel plikami z modelami 3D, ale już teraz można przyjrzeć się dostępnym rozwiązaniom. Drukarki 3D były dotychczas przede wszystki duże i drogie. Propozycja o nazwie iBox Nano to niewielka i względnie tania drukarka.

Drukarka ta ma wymiary 7,5x10x20 cm i dzięki zastosowaniu diod LED zamiast lamp DLP oraz żywic i akrylowej obudowie Xbox ma być również najcichszą tego typu drukarką. Urządzenie to jest stworzone specjalnie z myślą o użytkowaniu w domu i o zabawie. Dlatego budowano w nim moduł pozwalający na obsługę za pomocą urządzeń z systemem Android oraz iOS. Szacowany koszt drukarki to 269 dolarów. I każdy, kto chce otrzymać takie urządzenie, powinien wesprzeć projekt przynajmniej taką kwotą (może być i wyższa) na Kickstarterze. Powszechne użycie drukarek 3D, do czego może przyczynić projekt iBox Nano, będzie oznaczać, że do wyprodukowania przedmiotów wystarczą nam pliki zawierające modele 3D oraz trochę „tuszu”. Można już teraz śmiało postawić tezę, że w przyszłości większość przedmiotów, z których korzystamy na co dzień, będzie drukowana. Dotyczy to także komponentów przemysłowych.

Źródło: Kickstarter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Bionic Bird – dron, który lata, jak ptak
Samochód, czy samolot? A może dwa w jednym?

Najnowsze artykuły

Menu