Malutka maszyna towarzyszem życia?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Kirobo Mini to zaledwie 15 centymetrowy robot wynaleziony przez Toyotę, który charakteryzuje się wyjątkowymi umiejętnościami. Posiada skomplikowany system, dzięki któremu potrafi zbierać informacje o swoich właścicielach, aby prowadzić z nimi  konwersacje u milać życie.


Źródło: YouTube/Toyota UK

Robot potrafi ruszać rękami, imitując gestykulacje. Dzięki zainstalowanym w głowie kamerom potrafi także badać mimikę twarzy i na tej podstawie wnioskować, w jakim jesteśmy nastroju. Na tej podstawie zebranych danych dopasowuje ton wypowiedzi oraz głośność. Kirobo Mini zbiera również informacje z otoczenia, dzięki czemu jest w stanie komentować aktualną jazdę samochodem swojego właściciela. Robot ma się pojawić w sprzedaży w przyszłym roku. Jego cena ma oscylować w granicach 400 dolarów. Niestety najprawdopodobniej nie będzie dostępny poza Japonią. Przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Źródło: www.bbc.com | Ilustracja: YouTube/Toyota UK

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Maszyna przeszczepi włosy w Katowicach
Turbina wiatrowa odporna na cyklony

Najnowsze artykuły

Menu