Masaż w wykonaniu robota

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Za nami męczący dzień w pracy. Przydałaby się odrobina relaksu i odprężenia. A skoro mamy już XXI wiek to może byśmy skorzystali z masażu w wykonaniu robota? Można tu skorzystać z rozwiązania o nazwie RIZON 4 – wysoce zaawansowanego robotycznego ramienia. RIZON 4 ma bardzo rozbudowaną sieć czujników dotyku i pozwala na bardzo precyzyjne dopasowanie siły nacisku w zależności od naszych potrzeb.

Źródło: youTube/ Flexiv

W założeniu robot został stworzony do prac laboratoryjnych i magazynowych, jednak jego twórcy, chcąc podkreślić wysoką precyzję swojego produktu, znaleźli dla niego dodatkowe zajęcie w postaci masażu. Robot zresztą sprawdził się w nowej roli wyśmienicie.  Ważną zaletą maszyny stworzonej przez firmę Flexiv jest duża zdolność adaptacyjna. RIZON 4 potrafi pracować na materiałach o różnym stopniu gęstości i twardości. Dzięki temu doskonale sprawdza się w przypadku precyzyjnych prac montażowych oraz obróbce i polerowaniu materiałów. Poza czujnikami, robot wykorzystuje w swojej pracy kamery oraz system sztucznej inteligencji. W ten sposób może w pewien sposób symulować koordynację oko – ręka. RIZON 4 jak dotąd doskonale spisuje się we wszystkich przewidzianych pracach, jednak twórcy nie siadają na laurach i pracują już nad kolejną generacją tej nowatorskiej maszyny.

Źródło: www.roboticgizmos.com | Ilustracja:  ThisisEngineering RAEng on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Dron do zbierania DNA
Elementy zabezpieczające ELESA+GANTER

Najnowsze artykuły

Menu