Maszyna do zbierania kamieni

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Jednym z najlepszych przykładów na rozwój automatyzacji jest branża rolnicza. Dziś przyjrzymy się kolejnemu wynalazkowi, który ma wspomóc rolników. Firma Terra Clear stworzyła urządzenie do usuwania głazów na polach. Te jak wiemy, nie tylko utrudniają zasiew, ale również niezauważone mogą uszkodzić inne urządzenia i maszyny rolnicze.

Źródło: YouTube/TerraClear

Urządzenie nazwano Rock Picker. Maszyna wyposażona jest w komputer, GPS oraz system mapowania, który pozwala wskazać miejsce, w którym znajduje się głaz oraz określić jego rozmiar. Po określeniu położenia kamieni do usunięcia, system opracowuje najbardziej korzystną trasę, po której powinien poruszać się operator maszyny. Samo zbieranie głazów odbywa się za pomocą hydraulicznego chwytaka. Na chwytaku również znajdują się kamery, które ostatecznie identyfikują usuwaną przeszkodę. Rock Picker nie jest urządzeniem autonomicznym. Wymaga sterowania przez człowieka. Na razie nie wiemy, jaka będzie cena Rock Pickera jednak wiadomo już, że wywołał spory odzew na rynkach USA.

Źródło: www.roboticgizmos.com | Ilustracja: Jaromír Kavan on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Elementy Elesa+Ganter w doniczkarkach – case study firmy STERNA Sp. j.
Robot naprawi trakcję

Najnowsze artykuły

Menu