Maszyna dostarczy pizzę

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Maszyny w roli dostawców i doręczycieli to już nie science fiction. Firma Agility Robotics postanowiła stworzyć robota, który zajmowałby się dostarczaniem posiłków.

Źródło: YouTube/TechCrunch

Na razie urządzenie jest w fazie testów. Jego twórcy postawili na to, by potrafiło w maksymalny sposób komunikować się z otoczeniem. Dostosowali także robota  do poruszania się po trudnym terenie. Atrias\Cassie, jak wynalazcy nazwali kroczącą maszynę, sposobem poruszania przypomina nieco strusia. Potrafi jednak świetnie zachowywać równowagę i zwinnie przemieszczać się do wyznaczonego celu. Nie znamy dokładnie jego zasięgu, ale elektroniczny dostawca jest w stanie pokonać jedną milę w około 9 minut. Twórcy zwracają również uwagę na wytrzymałość maszyny, która ma radzić sobie w dowolnych warunkach. Kto wie, może już niedługo i w naszym kraju pojawią się podobni elektroniczni dostawcy. Ciekawe tylko czy będą w stanie radzić sobie z domofonami.

Źródło: spectrum.ieee.org | Ilustracja: YouTube/TechCrunch

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Walizka-robot
Nowa strona internetowa Elesa+Ganter

Najnowsze artykuły

Menu