Maszyna pomoże w dostarczeniu poczty

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Lista branż, w których roboty mogą wspierać prace wykonywaną przez człowieka, coraz szybciej się wydłuża . Mechanicznego pomocnika doczekali się właśnie listonosze. Urządzenie o nazwie PostBOT obecnie jest testowane w mieście Bad Hersfeld. Robot co prawda nie da rady samodzielnie dostarczać listów, ale może zastąpić ciężką torbę i przechowywać listy oraz paczki bez konieczności ich ciągłego dźwigania.

Źródło: YouTube/Aban Tech

Na pokład maszyny możemy załadować 150 kg przesyłek. Urządzenie porusza się automatycznie za listonoszem i samodzielnie unika przeszkód, dzięki zamontowanemu specjalnemu systemowi czujników. Co ważniejsze PostBOT jest odporny na warunki pogodowe i może pracować równie sprawnie zarówno w deszczu, jak i przy wysokiej temperaturze. Obecne testy potrwają sześć tygodni. W tym czasie robot będzie zajmował się obsługa budynków administracji miasta. Jeżeli będzie się dobrze spisywał, nie wykluczone, że przed końcem okresu próbnego jego trasa zostanie wydłużona o kolejne ulice. Jednak nawet w przypadku pomyślnego zdania testów nie jest pewne, czy roboty zostaną wprowadzone do służby w niemieckiej poczcie.

Źródło: www.designboom.com | Ilustracja: YouTube/Aban Tech

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Zestawy montażowe do wskaźników położenia – GN 295
Maszyna, które pomoże strażakom i budowlańcom

Najnowsze artykuły

Menu