Maszyna z filmów sci-fi

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

James Cameron w swoich filmach często serwował nam wizje urządzeń, które pobudzały naszą wyobraźnię. Szczególnie w pamięci pozostały humanoidalne ogromne roboty, które widzieliśmy w Avatarze czy Obcym. Teraz okazuje się, że ta wizja została urzeczywistniona.

Źródło: YouTube/Daily.News

Niedawno grupa inżynierów z firmy Korea Future Technology przedstawiła swoje dzieło, nad którym pracowali od 2014 roku. Projekt pochłonął 200 milionów dolarów, ale efekt jest porażający. Robot na razie jest w fazie prototypu i prace nad nim wciąż trwają. Ale producent planuje wprowadzić urządzenie do sprzedaży już w przyszłym roku. Maszyna ma kosztować niecałe 8,5 miliona dolarów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to roboty znajdą liczne zastosowania. Przede wszystkim świetnie sprawdzą się w roli ładowników w fabrykach. Ale plany zakładają ich wykorzystanie w przypadku katastrof oraz jako wsparcie dla Koreańskiej policji.

Źródło:   www.dailymail.co.uk | Ilustracja: YouTube/Daily.News

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Pływająca promenada
Robotyczna ręka

Najnowsze artykuły

Menu