Maszyna, które pomoże strażakom i budowlańcom

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wyprodukowany przez firmę Parrot dron Bepop – Pro Therman to kolejny przykład maszyny, która znajdzie profesjonalne zastosowania w conajmniej dwóch dziedzinach. Urządzenie może być wykorzystywane w firmach zajmujących się ocieplaniem domów oraz jako pomoc dla strażaków przy akcjach ratunkowych.

Źródło: YouTube/Parrot

Dron jest wyposażony w kamerę termowizyjną. Przy jego pomocy będzie można szybko sprawdzić, w których miejscach w budynkach uchodzi ciepło oraz gdzie izolacja domu jest nieszczelna. Ta sama kamera wykryje skupiska płomieni w ścianach budynków. Pomoże to szybko wykryć pożar, zanim się rozprzestrzeni. Może to być szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy ogień pojawi się w wieżowcach. To nowoczesne urządzenie ma kosztować około 1500 dolarów. Firma Parrot zaprezentowała również model stworzony dla rolników. Jego zadaniem będzie monitorowanie plonów. Producent zaręcza, że na jednym ładowaniu maszyna będzie w stanie dopilnować około 30 hektarów terenu. Będzie też mógł wykonywać zdjęcia w różnej długości fali.

Źródło: www.engadget.com | Ilustracja: YouTube/Parrot

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Maszyna pomoże w dostarczeniu poczty
Autonomiczny konenerowiec

Najnowsze artykuły

Menu