Maszyna latająca dla każdego?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Śledząc filmy science fiction możemy sami przekonać się, jak wiele osób marzy o tym, aby móc podróżować drogą powietrzną. W dzisiejszej erze technologicznej takie rozwiązania stają się nie tylko możliwe, ale też wiele wskazuje, że w niedługim czasie staną się dostępne dla każdego. Teraz specjaliści z Uniwersytetu Narodowego w Singapurze stworzyli latający pojazd o nazwie Snowstorm.

Źródło: YouTube/Darren Quick

Warto zaznaczyć, że urządzenie jest napędzane elektrycznie. Urządzenie jest jednoosobowe. Osoba która z niego korzysta, pełni jednocześnie rolę pilota i ma pełną władzę nad maszyną. Potrafi startować i lądować pionowo podobnie do helikoptera. Póki co urządzenie jest prototypem, który wykazuje wady podobne do sporej ilości dronów. Mianowicie akumulatory wystarczają na pięciominutowy lot. Maszyna sporą część elementów dostała z drukarki 3D. Dzięki temu jest stosunkowo lekka. Na razie Snowstorm jest bardziej uczelnianym projektem i pewnie skończy w formie drogiego gadżetu. Ale też pokazuje, że maszyny latające są dla każdego i wciąż się rozwijają.

Źródło: www.engadget.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Wesołych Świąt!
Specjalista od sinic

Najnowsze artykuły

Menu