Maszyna odholuje samolot

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Linie British Airways od pewnego czasu zajmują się testowaniem nowego urządzenia, które ma odholowywać samoloty do odpowiednich bramek na lotnisku. Wynalazek jest dziełem firmy Mototok. Jest to zdalnie sterowany pojazd elektryczny. Do tej pory za takie manewry odpowiadała obsługa lotniska, a holowanie odbywało się za pomocą pojazdów z silnikami Diesla.


Źródło: YouTube/Kersten Eckert

Maszyny Mototok można obecnie podejrzeć na piątym terminalu lotniska Heathrow. Póki co wykazują się nie tylko większa ekologicznością, ale również są znacznie precyzyjniejsze od stosowanych wcześniej rozwiązań. Dzięki ich pracy na określonej przestrzeni można zmieścić więcej samolotów. Akumulatory w urządzeniach pozwalają na przeprowadzenie trzech manewrów holujących, ale ich ładowanie może odbywać się w dowolnej z dwudziestu pięciu bramek terminala. Jak na razie testy holowników przebiegają pomyślnie, co oznacza, że już niedługo możemy spotkać się z podobnymi urządzeniami na innych lotniskach.

Źródło: www.engadget.com | Ilustracja: YouTube/Kersten Eckert

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Autonomiczny konenerowiec
Płynne ruchy robota

Najnowsze artykuły

Menu