Maszyna patroluje dworzec

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

W chińskim mieście Zhengzou do użytku publicznego na dworcu kolejowym wprowadzane są właśnie specjalne roboty, które mają pilnować porządku i dostarczać informacji ważnych dla podróżnych.


Źródło: YouTube/New China TV

Wynalazek chińskich inżynierów jest wyposażony w dostęp do bazy danych poszukiwanych osób. Dzięki zainstalowanym kamerom może dyskretnie może sprawdzać, czy na stacji i peronach znajdują się osoby poszukiwane bądź mogące stanowić zagrożenie. W przypadku wykrycia takiej osoby robot nie podejmie samodzielnej akcji, ale powiadomi odpowiednie służby. Od robota można będzie się też dowiedzieć, jaka jest pogoda, sprawdzić wilgotność i temperaturę oraz jakość powietrza. Jeżeli projekt się sprawdzi, to roboty tego typu trafią na ulice chińskich miast.

Źródło: futurism.com | Ilustracja: YouTube/New China TV

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Nowy materiał uchroni przed katastrofą
Uchwyty do osłon – seria PPR

Najnowsze artykuły

Menu