Maszyna wyprowadzi psa na spacer

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma IBM planuje stworzyć drona, który sam będzie zajmował się wyprowadzaniem naszych pupilów na spacery. Stosowny wniosek został już złożony do urzędu patentowego.

Przykład drona wyprowadzającego psa na spacer. Źródło: YouTube/Electronic Products Magazine

Nowe drony, poza samym wyprowadzaniem naszych pupilków, będą w stanie ich zainteresować i zabawić. My w tym czasie będziemy mogli całkowicie poświęcić się pracy lub po prostu zająć tym, na co mamy ochotę. Nie wiemy natomiast, czy dron będzie miał system zapobiegający pogoni za kotem. Ale być może dobrym pomysłem jest to, że specjaliści z IBM mają wyposażyć swój wynalazek w podajnik smakołyków, który powinien skutecznie odwracać uwagę wyprowadzanego zwierzaka. W zasadzie z zapowiedzi wynika, że wszystkie funkcje urządzenia pozwolą na to, aby niemal w stu procentach zajmowało się naszymi zwierzakami. Wynalazek ma być więc wyjątkowo zaawansowanym robotem. Pozostaje nam czekać na premierę tego niezwykle interesującego urządzenia.

Źródło: Fortune | Ilustracja: Freeimages.com/Dan Mitchell

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Najpotężniejsza farma solarna
Wesołych Świąt!!!

Najnowsze artykuły

Menu