Mechaniczna płaszczka

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Volex to robot stworzony przez firmę Pliant Energy System. Wyróżnia się tym, że doskonale porusza się w zróżnicowanym terenie. Nie straszna mu woda, piasek, śnieg czy lód. Wszystko dzięki specjalnej płetwie, która jest napędzana specjalnymi silniczkami.Źródło: YouTube/Pliant Energy Systems

Wynaleziona maszyna swoim ruchem przypomina nieco płaszczkę. Na razie Volex zasilany jest akumulatorami i wymaga ładowania zewnętrznego. Jego twórcy jednak już pracują nad dodaniem mu sytemu, który pozwoli na ładowanie przy pomocy paneli słonecznych. Jeżeli się to powiedzie, to Volex świetnie się sprawdzi jako maszyna patrolowa, urządzenie do badania podwodnych jaskiń czy tez jako pomoc podczas misji ratunkowych. Jest także wielce prawdopodobne, że tego typu urządzenia znajdą zastosowanie w misjach, które na najbliższe lata planuje NASA.

Źródło: www.pliantenergy.com | Ilustracja: Fotolia /  Richard Carey

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Nowy pomysł na marsjańskie łaziki
Dron ratowniczy

Najnowsze artykuły

Menu