Mechaniczna ryba

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Pomimo że oceany stanowią większą część naszej planety, to nadal nie wiemy o nich zbyt wiele. Dlatego też specjaliści z MIT stworzyli robo – rybę o nazwie SoFI, która pomorze w eksplorowaniu wód.

Źródło: YouTube/MITCSAIL

Do tej pory badanie oceanów było utrudnione ponieważ badacze swoją obecnością płoszyli podwodne stworzenia. SoFI wyróżnia się tym, że do złudzenia przypomina żywą rybę, dzięki czemu pozwala naukowcom na długotrwałą obserwację. Urządzenie wyposażono w elastyczny ogon wykonany z polimeru. Jego ruchy wyglądają bardzo naturalnie. W czasie testów urządzenie dokonywało badań na głębokościach między 20 a 40 metrów i jednorazowo pozostawało pod wodą przez około 40 minut. Oceanografowie oceniają, że dzięki temu wynalazkami będą mogli prowadzić badania w sposób, który do tej pory był dla nich niedostępny. I na koniec ciekawostka. Sterowanie urządzeniem jest bardzo proste i służy do niego…pad od Nintendo. Konkretnie chodzi tu o model z legendarnego SNESa umieszczony w obudowie wodoszczelnej.

Źródło: www.theverge.com | Ilustracja: fotolia.com / mihail1981

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Specjalne wykonania wskaźników obrotów
Mechaniczny avatar

Najnowsze artykuły

Menu