Mechaniczny asystent w przenoszeniu przedmiotów

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

To urządzenie może szczególnie zainteresować osoby, które potrzebują wsparcia przy przenoszeniu przedmiotów. EvoBot jest robotem poruszającym się na dwóch kołach z prędkością maksymalną około 10 metrów na sekundę. Wynalazek posiada kamery optyczne oraz czujniki i systemy mapowania otoczenia, dzięki czemu porusza się swobodnie po pomieszczeniu, w jakim się znajduje i bez kłopotów unika przeszkód.

Źródło: YouTube/Global Update

Po dotarciu we wskazane miejsce EvoBOT potrafi podnieść przedmiot, który miał zabrać i może dostarczyć go do miejsca, które zostanie wskazane. Robot potrafi też posługiwać się wózkami do przewożenia przedmiotów i przesuwać je z miejsca na miejsce.  Obecny model EvoBOT jest prototypem i jeszcze nie jest wyposażony we wszystkie przewidziane dla niego funkcje. Maszyna przechodzi jeszcze fazę testów, jednak twórcy przewidują, że może być stosowany w magazynach, szpitalach, ale także  w biurach, a nawet podczas codziennych prac w domu związanych z przenoszeniem przedmiotów.

Źródło: www.trendhunter.com | Ilustracja: Jacques Dillies on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Paliwo lotnicze z… powietrza?
Mechaniczny opiekun pupili

Najnowsze artykuły

Menu