Mechaniczny dostawca

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

W czasie najbliższego lata w kilku miastach Niemiec i Holandii mają pojawić się specjalne roboty stworzone przez firmę Starship Technologies. Ich zadaniem będzie dostarczanie pizzy.

Źródło: YouTube/Starship Technologies

Będzie to test nowej technologii i od jego wyniku zależy, czy urządzenia zostaną wprowadzone na stałe. Maszyna ma być autonomiczna i obsługiwać teren w promieniu około 5 kilometrów od pizzeri. W ten sposób inni pracownicy mogliby swobodnie dostarczać zamówienia do bardziej oddalonych miejsc bez straty czasu. Roboty są sześciokołowymi pojazdami rozwijającymi prędkość do około sześciu kilometrów na godzinę. Twórcy zapewniają, że ich produkt będzie znacznie tańszy niż testowane od dawna drony latające. Będzie też można wprowadzić je od razu do użytku. Roboty mają obsługiwać sieć pizzeri Domino.

Źródło: Phys.org | Ilustracja: YouTube/Starship Technologies

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Produkt Roku 2016 dla modułowego systemu transportu ELE:ROLL
Wynalazca pewnego zamka

Najnowsze artykuły

Menu