Mechaniczny guziec

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Branża robotów przeznaczonych do dostarczania potrzebnych materiałów w trudno dostępne miejsca w ostatnim czasie intensywnie się rozwija. Jednym z nowszych i ciekawszych przedstawicieli tego nurtu robotyki jest Clearpath Warthog.

Źródło: YouTube/Clearpath

Robot jest pojazdem bezzałogowym. Jest przystosowany do jazdy po zróżnicowanych terenach. W tym po błocie i grzęzawiskach. Świetnie radzi sobie również na zboczach. Robot jest w stanie przenieść aż 272 kg ładunku. Jego maksymalna prędkość to około 18 km/h. Urządzenie wyposażono w dwa ramiona o długości 900 mm. Każde z nich może podnieść i przenieść ładunek o wadzę nieprzekraczającej 16 kg. Robot jest zasilany akumulatorem o pojemności około 100 Ah. Warthog nie należy do przesadnie dużych pojazdów. Jego wymiary to 152 cm długości, 138 szerokości i 83 wysokości. Robot wykorzystuje w pracy system sztucznej inteligencji oraz szereg czujników. Jednak te ostatnie możemy konfigurować zgodnie z naszymi potrzebami i dobierać zależnie od zadania, jakie postawimy przed maszyną.

Źródło: www.roboticgizmos.com | Ilustracja: Lenin Estrada on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

NOWOŚĆ! Zamki GN 515 z przedłużonym korpusem do grubych drzwi
Podwodny dron

Najnowsze artykuły

Menu