Mechaniczny kolos

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Japończycy miłują się w nowoczesnych technologiach oraz robotyce. Kolejnym dowodem na to twierdzenie jest ogromy załogowy robot stworzony niedawno przez Masakii Nagumo – inżyniera z firmy Sakakibara – Kikai.

Źródło: YouTube/Great Big Story

Nagumo wcześniej w wolnych chwilach zajmował się małymi robotami, które konstruował na potrzeby imprez firmowych. Teraz jednak udało mu się stworzyć coś naprawdę niezwykłego. Jego robot mierzy aż 8,5 metra i waży nieco ponad 5 ton. Budowa kolosa zajęła mu 6 lat. Sterowanie maszyną odbywa się podobnie jak działanie egzoszkieletu.  Specjalne manipulatory i czujniki śledzą ruchy operatora i przekazują je do maszyny. Twórca nie ukrywa, że inspiracja dla niego było anime Mobile Suit Gundam. Na razie robot ma nieco ograniczone ruchy, ale i tak pokaz jego możliwości robi spore wrażenie. Nagumo ma zamiar kontynuować prace nad nim, tak aby w jak największym stopniu zbliżył się do swojego pierwowzoru.

Źródło: www.inverse.com | Ilustracja: fotolia.com / Tatiana Shepeleva

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Nowe pokrętła z regulowanym momentem siły dokręcania – seria VTD
Robot centaur dla ratowników

Najnowsze artykuły

Menu