Mechaniczny kurier

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firmy Continental oraz ANYbotics planują  rewolucję w dziedzinie dostarczania zamówionych przesyłek. Autonomiczny samochód podwoziłby w okolicę zamówienia robotycznych kurierów, a ci dostarczaliby paczki pod drzwi adresata.

Źródło: YouTube/ANYbotics

Robo-kurierzy to stworzone przez firmę ANYbotics mechaniczne psy, które dobrze radzą sobie na nierównościach i schodach, ale również są w stanie obsłużyć windę, aby dostać się na żądane piętro. Koncepcja została zaprezentowana na targach CES 2019. Na razie nie wiadomo, czy zostanie zrealizowana w rzeczywistych warunkach. Jeśli jednak twórcom konceptu by się to udało, to osoby wykonujące zawód kuriera mogą czuć się zagrożone. Zamysłem obu firm nie jest jednak całkowite wyeliminowanie czynnika ludzkiego, a jedynie wsparcie pracy ludzi. Roboty zajmowałyby się dostarczaniem tylko mniejszych i niezbyt ciężkich pakunków.

Źródło: www.theverge.com | Ilustracja: GraphicsSC z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot sprawdzi reaktor
Autonomiczny statek zbada atmosferę

Najnowsze artykuły

Menu