Mechaniczny kurierzy na czterech nogach

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Continental zamierza usprawnić działania elektronicznych dostawców przesyłek. We współpracy z ANYbotics planuje stworzyć robotycznych kurierów o nazwie ANY-mal. Maszyny wyglądem przypominają psy.

Źródło: YouTube/ANYbotics

Continetal planuje, aby jego roboty poruszały się autonomicznymi pojazdami Cube. Dzięki temu można je będzie wysyłać zbiorczo w określone miejsca, skąd rozchodziłyby się by dostarczyć przesyłki do wielu osób jednocześnie. Na razie nie ma dokładnej daty, kiedy Continental wprowadzi swoje plany w życie. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność takich rozwiązań można podejrzewać, że elektroniczni kurierzy Continentala pojawią się na ulicach w bardzo bliskiej przyszłości. Opisywane rozwiązanie zostało już zaprezentowane na targach elektroniki użytkowej CES 2019 w Las Vegas.

Źródło: www.theverge.com | Ilustracja:  Jens P. Raak z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot filmowiec
Uszczelki do narożników

Najnowsze artykuły

Menu