Mechaniczny oczyszczacz powietrza w Polsce

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Największy na świecie oczyszczacz powietrza ma szansę stanąć w Krakowie. Urządzenie o nazwie Smog Free Tower ma mieć siedem metrów wysokości. Wieża antysmogowa będzie filtrować około trzydziestu tysięcy metrów sześciennych powietrza na godzinę i pomagać miastu w walce z coraz większym zanieczyszczeniem powietrza.

Źródło: YouTube/studioroosegaarde

Konstrukcja ma stanąć w Parku Jordana – miejscu, w którym warunki i zabudowa sprzyjają większemu gromadzeniu zanieczyszczeń w powietrzu. Pomimo, że wieża ma dość pokaźne rozmiary, to jednak będzie zużywać mniej energii, niż bojlery podgrzewające wodę. Koszt inwestycji to dziesięć milionów dolarów. Za projekt odpowiada holenderski inżynier Daan Roosegaarde. Konstrukcją są też zainteresowane chińskie miasta. Jeśli więcej metropolii zdecyduje się na postawienie podobnych filtrów na swoim terenie, koszty produkcji urządzenia mogą stać się mniejsze.

Źródło: GeekWeek.pl | Ilustracja: freeimages.com/loleia

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Coraz więcej elektrycznych promów
Olimpijski slalom maszyn

Najnowsze artykuły

Menu