Mechaniczny opiekun pupili

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Psy źle znoszą rozłąkę z właścicielem, a ich wyjście do pracy może być dla nich nieprzyjemnym przeżyciem. Poza tym może się tez zdarzyć, że domowy pupil postanowi zabawić się w zdemolowanie naszej ulubionej kanapy. Na szczęście z pomocą przychodzą nowe technologie. GULIGULI Smart Companion to specjalny robot zaprojektowany do opieki nad zwierzakami podczas naszej nieobecności.

Źródło: YouTube/ Gizmo Hub
Poza samym towarzystwem i zabawą, GULIGULI może zaoferować także przekąski, które serwuje z wbudowanej kieszenie. Dzięki tej funkcji właściciel zwierzęcia może z dużą dokładnością dozować porcje pokarmu w określonych porach dnia. Opcje karmienia możemy ustawić zgodnie z czasomierzem lub za pomocą zdalnej aplikacji. Robot ma także możliwość połączenia się z siecią WiFi i przekazywania obrazu na żywo do właściciela. Ponadto jest wyposażony w funkcję głosową pozwalającą na skomunikowanie się ze zwierzakiem i uspokojenie go. Robot jest bardzo łatwy w obsłudze, a uruchomienie poszczególnych opcji jest intuicyjne. To wszystko powoduje, że staje się idealnym towarzyszem zwierząt pozostawionych w domu.

Źródło: www.trendhunter.com | Ilustracje: Brett Jordan on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Mechaniczny asystent w przenoszeniu przedmiotów
Jak precyzyjnie regulować i mocować czujniki w obecności drgań i wibracji?

Najnowsze artykuły

Menu